Tarp populiariausių dažnai moterų pasirenkamų papuošalų atsiranda pakabukai ant kaklo, grandinėlės, plaukų papuošalai, segės, auskarai ir apyrankės, žiedai. Šiandien pakalbėkime apie apyrankes. Jos gali būti skirtingų stilių, reikšti skirtingus dalykus.
Kultūrinės apyrankės
Tomis apyrankėmis, kurios turi nuorodą į kažkokį kultūrinį reiškinį, dažniausiai pavadinsime indiškas, arabiškas, turkiškas apyrankes. Kadaise apyrankių skaičius tiksliai nurodydavo socialinį ir materialinį statusą pasiturintiems žmonėms. Dabar moteris, kada tokiuose kraštuose yra ištekinama, taip pat yra papuošiama kalnais papuošalų. Apyrankės tampa vienais iš jų. Be to, tuose kraštuose moterys yra linkusios daugiau puoštis apyrankėmis, nes ir kai kurios dievybės mėgsta jomis pasipuošti. Taigi, dėl to apyrankės tampa svarbiu aksesuaru. Galime tokias iš karto atpažinti, dažniausiai jos po vieną nebūna, mergina ar moteris ant rankos jų veriasi kelias ar net kelias dešimtis.
Stilingos apyrankės
Tačiau likusi pasaulio dalis į apyrankes žiūri kaip į dėkingą saviraiškos būdą, kada per šiuos aksesuarus gali netgi atskleisti savo asmenybę. Su skirtingomis apyrankėmis atrodome skirtingai, ir jos mums gali reikšti skirtingus dalykus.
Odinės apyrankės dažnai yra mėgstamos vyrų. Jos gali būti padarytos tik iš odos, o taip pat ant jų gali būti priverta ir kokių nors karoliukų, blizgučių, metalinių detalių. Šis puošimasis apyrankėmis gali reikšti ne kažkokį norą pasipuikuoti, o tiesiog norą atrodyti stilingai, sau pačiam patikti. Tokias apyrankes dažnai moterys dovanoja vyrams, jeigu žino, kad jie galimai tokias dėvėtų. Kartais prie tokių apyrankių paskui labai tinka ir kokie nors mediniai karoliukai ant kaklo arba juodas medinis auskaras ausyje.
Apyrankės iš karoliukų yra mėgstamos tiek mergaičių, tiek merginų ar moterų. Tai netgi vienas seniausių ir daugiausiai tradicijų turintis papuošalas. Mergaitės dažnai dovanų gauna karoliukų rinkinius, o tai leidžia užsiimti kūrybine veikla, galbūt atrasti savyje dizainerę, ir pasidaryti iš karoliukų apyrankes. Moterys, kurios yra suaugę, apyrankes renkasi iš perlų arba kitų brangiųjų akmenų, jomis puošiasi prie proginių suknelių, eidamos į pokylius, vestuves, gimtadienius.
Apyrankės iš medžio arba gintarų dažnai tampa lauktuvėmis užsieniečių, kurie aplanko Lietuvą. Taip pat ir mes, keliaudami į kitus kraštus, kartais norime nuvežti kokias nors dovanas. Tai gali būti įvairios apyrankės, pagamintos iš tradicinių medžiagų, bent jau kaip mes jas taip vadiname. Todėl gintaras ir yra dabar labai brangus, kad jis pasidaręs retos rūšies akmeniu.