Stebėjimo kameros, pakabinamos dėl saugos, dažnai nufilmuoja įvairius dalykus. Pavyzdžiui, http://www.manosauga.lt nupirktos kameros. Dauguma ramių kameromis užfiksuotų vaizdų nebūna niekam įdomūs ir aktualūs, tačiau visgi kai kurie pamatyti ir kamerų užfiksuoti dalykai sukelia susidomėjimą arba net ir kriminalistų dėmesį.
Įsilaužimai į namus
Be abejo, bet kokio nusikalstamo pobūdžio veikla priverčia peržiūrinėti įrašus kelis kartus, ieškoti įkalčių, bandyti pamatyti nusikaltėlius, įsilaužėlius. Tad įsilaužimai į namus video medžiagoje gali būti geriausias įkaltis, ieškant, kas padarė nusikaltimą. Neseniai paplito video, kur du atsipalaidavę jaunuoliai Pilaitės rajone viduryje baltos dienos bando įsilaužti į namus. Keliamos versijos, kad jie gali būti susiję su kitais neseniai įvykdytais panašaus braižo nusikaltimais. Kad stebėjimo kameros yra efektyvus apsisaugojimo būdas nuo įsilaužimų į namus, rodo visi rodikliai. Tad norėdami sužinoti, kaip išvengti įsilaužimų į namus, turėtumėte pagalvoti apie įvairias strategijas. Labai dažnai jau vien kameros lipdukas kaip įspėjamasis ženklas atbaido įsilaužėlius. Tačiau realios kameros dar ir užtikrina įkalčių turėjimą.
Įsilaužimai į automobilius
Pačios įžūliausios yra smulkios vagystės, įsilaužimai į automobilius. Juk žala padaroma didesnė nei 50 eurų vertės pavogta magnetola – tenka keisti stiklą, tvarkyti dureles. Tokie smulkūs nusikaltėliai nesiryžta dideliems nusikaltimams, jie yra paprasčiausi chuliganai. Kai įvykdoma didžiulė vagystė, kurią sunku išnarplioti, kai nulaužiamos IT sistemos, apvagiami bankai ir pan., tai sukelia aistras ir verčia spręsti galvosūkius, nes suprantama, kad turima reikalų su tikrai protingais nusikaltėliais. O pavieniai pažeidėjai, mintantys tokiais smulkiais dabeliais kaip automobilių apiplėšimai, paprastai kelia pasipiktinimą ir pyktį. Be to, tokius dažnai ir pagauna, jie nebūna pakankamai apdairūs. Būtent stebėjimo kameros paprastai leidžia įrašuose surasti vagišius.
Dviračių vagystės
Pernai internete buvo galima pažiūrėti video medžiagą su nufilmuotu vagišiu, kuris Vilniaus centre, prie Operos ir baleto teatro viduryje dienos pavogė dviratį. Tai – dar kitokio masto vagystė. Taip pat kelianti didžiulį įniršį, kurį pajunta ne tik dviračio savininkas, bet ir visa bendruomenė. Sportuojantys, dviračiais važinėjantys žmonės dažniausiai ieško harmoniško, draugiško aplinkai gyvenimo būdo, tad pavogtas dviratis – spjūvis visai bendruomenei. Be to, už dviratį labai daug ir nepasipelnysi, tad tai neretai būna narkomanų ar kitų desperatiškų pažeidėjų darbeliai. Dviratis simbolizuoja pozityvumą, progresyvų gyvenimą, draugiškumą sau ir visai aplinkai, todėl jo pavogimas yra ne tik finansinis nuostolis, bet ir nepasitikėjimo bendruomene kėlimas, tai ir moralinis gestas.