Kiekvienas vaikas laukia vasaros, nes žino, kad nereikės eiti į mokyklą ir visą laiką galės leisti lauke žaidžiant kartu su kitais vaikais. Nors vaikai bet kokiu metų laikų yra be galo išrandingi ir atranda veiklos, tačiau vasara pramogomis juos apdovanoja labiausiai – palapinės kieme, smėlis, paspirtukai, dviračiai ir rieduciai vaikams yra smagiausi vasaros užsiėmimai. Tėvams taip pat smagu, kad vaikai laiką leidžia lauke, o ne prie kompiuterio ekrano, kvėpuoja grynu oru, aktyviai leidžia laiką ir bendrauja su kitais vaikais, tačiau tuo pat metu kyla ir tėviškas rūpestis dėl vaikų saugumo, ypač mokantis važiuoti dviračiu ar riedučiais. Todėl nusprendėme apžvelgti į ką būtina atkreipti dėmesį, norint, kad jūsų vaikas būtų saugus važinėjant riedučiais.
Apsaugos
Visų pirmiausia, jei jūsų vaikas tik pradeda mokytis važinėti riedučiais, tuomet reikėtų ne tik visų svarbių apsaugų, bet ir jūsų priežiūros. Rieduciai vaikams ir ne tik jiems yra tikrai gan pavojinga pramoga, mat labai nesunku skaudžiai susižeisti savo kūną. Nubrozdinimai, sumušimai ar net kaulų lūžiai – visa tai gali atsitikti užkliuvus net už menkiausio akmenuko. Todėl labai svarbu padėti savo vaikui išmokti važiuoti riedučiais, paaiškinti visas saugumo taisykles, parodyti kaip išlaikyti pusiausvyrą. Tik teisingai išmokęs važiuoti riedučiais ateityje jis bus saugesnis.
Visų pirmiausia pradėkime nuo riedučių. Perkant riedučius vaikams, rekomenduojame atsižvelgti į jų ratukų medžiagą ir stabdymo sistemą. Saugiausi riedučiai bus tie, kurių ratukai yra guminiai – jie bus atsparesni akmenukų ar nelygumų įtakai bei ne taip greitai susidėvės. Ne ką mažiau svarbus stabdis. Riedučius, kurie ratukų gale turi stabdžius, lengviau valdyti, todėl vaikas nebekontroliuodamas riedėjimo galės be vargo sustoti ir išvengti nukritimo.
Žinoma, labai svarbu pagrindinės apsaugos. Alkūnės, delnai, keliai bei galva yra tos vietos, kurios dažniausiai nukenčia važinėjant riedučiais, todėl visos jos turi būti gerai apsaugotos. Tvirtos apsaugos ant kelių, ir alkūnių padės išvengti nubrozdinimų. Komfortabilus šalmas ant galvos apsaugos nuo galvos sutrenkimo, tačiau taip pat svarbu atsižvelgti ir į šalmo ventiliavimo sistemą, kad vaiko galva neprakaituotų ir jis jaustųsi patogiai. Specialios pirštinės ant rankų, kurias galite įsigyti sporto prekių parduotuvėse, padės išvengti nemalonių delnų nubrozdinimų, kurie yra dažniausia riedučių mylėtojų problema. Išduosime dar vieną paslaptį – važinėdami su riedučiais niekada nemūvėkite maikučių trumpomis rankovėmis ar šortų, nepalikite plikos kūno vietos, nes rūbai padeda išvengti nubrozdinimų.
Jei vaikai dar maži ir jie riedučiais nokinasi važinėti kieme, tuomet turėtų būti įrengti vartai ir tvora: http://www.kiemoprojektai.lt/lt/vartai/stumdomi-kiemo-vartai.htm